امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معماری HMVC
سلام
جناب مقدم میشه راجه به این معماری HMVC که ظاهرا جدیدا معرفی شده یه توضیحاتی بفرمایید و چه مزیتی نسبت به معماری MVC داره
ممنون
پاسخ
(2016/09/02، 12:29 PM)mehdidante نوشته است: سلام
جناب مقدم میشه راجه به این معماری HMVC که ظاهرا جدیدا معرفی شده  یه توضیحاتی بفرمایید و چه مزیتی نسبت به معماری MVC داره
ممنون

سلام
متاسفانه اطلاعاتی در این زمینه ندارم
پاسخ
(2016/09/02، 01:05 PM)admin نوشته است:
(2016/09/02، 12:29 PM)mehdidante نوشته است: سلام
جناب مقدم میشه راجه به این معماری HMVC که ظاهرا جدیدا معرفی شده  یه توضیحاتی بفرمایید و چه مزیتی نسبت به معماری MVC داره
ممنون

سلام
متاسفانه اطلاعاتی در این زمینه ندارم

با سلام
خب بنده چند وقت پیش یه سوالی درباره معماری hmvc پرسیدم که خب متاسفانه جناب مقدم اطلاعاتی در این زمینه نداشت که خب خودم با تحقیق از منابع مختلف اطلاعاتی رو بدست اوردم گفتم اینجا قرارش بدم که دوستان هم ازش بهره ببرند

معماری Hmvc همون معماری mvc البته با کمی تغییر هستش و حرف H اولش  از کلمه  Hierarchical برداشته شده که به معنای سلسله مراتبی هستش و معنای کاملش میشه mvc سلسله مراتبی که بیشتر برای برنامه نویسی ماژولار به کار برده میشه

خب فرقش با معماری mvc اینه که در معماری mvc همونطور که می دونید ما 3 لایه model ,view,controller داریم که فایل ها وکلاس های مربوطه رو در داخل این لایه ها تعریف می کنیم یعنی ما همه ی قسمت های برنامه رو در داخل این 3 تا لایه می نویسیم ولی در معماری Hmvc ما ماژول ها یا قسمت های مختلف برنامه رو هر کدام رو در داخل یک پوشه تعریف می کنیم و برای اون معماری mvc رو براش پیاده سازی می کنیم مثلا قسمت لاگین سایت رو ما یه پوشه بنام لاگین درست می کنیم و در داخل این پوشه 3 تا پوشه model ,view,controller
می سازیم و در داخل این پوشه ها فایل کنترلر لاگین رو در پوشه ی controller و فایل مدلش  رو در پوشه model و فایل ویوش رو هم در داخل پوشه view ریخته میشه. اینطور بگم که هر قسمت از اجزا سایت یا ماژول هایی که به برنامه اضافه می کنیم هر کدومشون داخلش معماری mvc براش در نظر گرفته میشه که باعث میشه خیلی راحت تفکیک بشند و سرعت برنامه نویسی رو افزایش میده و ما خیلی راحت می تونیم اون پوشه مربوطه رو کپی کنیم و به پروژه های بعدی اضافه کنیم که اسمش رو mvc سلسله مراتبی یا همون Hmvc نامیدند.

سعی کردم خیلی روان توضیح بدم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان