امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم امکان تهی ماندن فیلدها و اجبار برای قراردادن مقدار پیشفرض در MySQL Workbench جدید
عضو جدید هستم و بتازگی ASP.NET رو بوسیدم گذاشتم کنار! و یادگیری PHP , MySQL رو با فیلم های خوب آموزشی استاد مقدم شروع کردم. خدمت تمامی دوستان و اساتید محترم سلام عرض میکنم. Heart
به چندین مشکل برخوردم که خداروشکر همه حل شدن بجز این یکی!!!
در فیلم شماره 8 از آموزش های استاد، ایشون در بخش های ابتدایی این قسمت (تقریبا در دقیقه ی 20 فیلم) ، تنظیمات جدول رو طوری انجام میدن که این امکان وجود داشته باشد که یک فیلد not null باشد و هیچ مقداری هم نداشته باشد (یعنی بشه تهی گذاشتش). اگه متوجه نشدید فیلم رو ببینید متوجه میشید منظورم چیه!
منم دقیقا همون کارارو اجرا کردم، اما بجای warning با کد 1364 (اخطاری که استاد هم در فیلم دریافت میکنه و ایشون میگن اشکالی نداره و دستور insert هم اجرا میشه) ، من یک خطا با کد 1364 دریافت کردم و دستور هم اجرا نشد!
همه چیزو دقیقا مطابق کارهای استاد انجام دادم با این تفاوت که من از آخرین نسخه ی MySQL Workbench یعنی 6.3 استفاده میکنم اما استاد در آموزش ها از نسخه ی 6.1 استفاده میکنن. درضمن از wampServer 3.0.6 استفاده میکنم و استاد از نسخه ی قدیمی تر استفاده میکنن.

آیا این قابلیت گرفتن مقدار تهی برای یک فیلد ، در نسخه های جدید MySQL تغییراتی داشته؟! یا اینکه مشکل از جایی دیگس؟!
دوستان لطفا کمک کنید من تازه کارو Huh
تمام امروز بخاطر این قضیه از آموزش ها عقب افتادم و توی اینترنت پیگیر این قضیه شدم ولی متأسفانه جواب نگرفتم. و دارم کلافه میشم Angry
پاسخ
این مشکل از ورژن جدید ومپ سروره ببینین این لینک کمکتون میکنه
http://stackoverflow.com/questions/15438840/mysql-error-1364-field-doesnt-have-a-default-values
پاسخ
(2017/01/08، 07:26 PM)peyman_m1992 نوشته است: این مشکل از ورژن جدید ومپ سروره ببینین این لینک کمکتون میکنه
http://stackoverflow.com/questions/15438840/mysql-error-1364-field-doesnt-have-a-default-values

مرسی دوست عزیز. از یکی از راه حل های ارایه شده در این صفحه استفاده کردم و مشکل حل شد. الان مشابه هشداری رو میده که استاد هم در فیلم آموزشی دریافت میکنن Big Grin
من از این راه حل استفاده کردم (گفتم که اگه یکی دیگه براش این مشکل پیش اومد دیگه وقتش گرفته نشه):
نقل قول:
Open phpmyadmin and goto 'Variables' tab. Scroll down to find "sql mode". Edit sql mode and remove 'STRICT_TRANS_TABLES' and Save it

حالا یه سوالی پیش میاد، با پاک کردن این مقداری که در این راه حل گفته شده ، مشکلی پیش نمیاد؟! اصلا این چیزی که پاک کردم چی بود؟!  Huh
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان